Квиз: Со која од четирите типови на љубов ќе завршите во животот?


Квиз: Со која од четирите типови на љубов ќе завршите во животот?

Поделбата на љубовните врски се сведува на четири различни типови: емпатична, пријателска, еротска и несебична љубов. Па, со која ќе завршите вие во животот?

kviz-so-koja-od-cetirite-tipovi-na-ljubov-ke-zavrsite-vo-zivotot-001.jpg

Големи се шансите дека ќе ги искусите сите четири во одреден период од животот, но која љубов ќе ви остане „за до крајот на животот“?

Направете го квизот и откријте:

Со која од четирите типови на љубов ќе завршите во животот?
 1. 1.


 2. 2.
  Нормално дека викам, имаше една работа и не ја заврши
  Ништо страшно, утре ќе купиме
  Луто ја напуштам просторијата и јас одам во продавница
  Правам шега од ситуацијата
 3. 3.
  На истото место
  Во природа
  Во полуксузен ресторан
  Дома
 4. 4.
  Панично, се јавувам по пријатели и колеги да прашам каде е
  Смирено, чекам да се ослободи од обврските па да се јави
  Анксиозно, сигурно нешто страшно се случило
  Малку загрижено, но не преземам ништо драстично
 5. 5.
  На работа или обврски преку работното место
  На излегување
  Преку пријателите
  Преку секојдневни активности

М. Д. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Замислете го вашиот дом од соништата - со каква боја... Дали ќе се одлучите за сигурна опција како белата боја или ќе бидете храбри со и...
Резервирани, емпатични или саркастични: Што кажува обликот на вашите у... Дали реагирате бурно на работите или животот го прифаќате со леснотија, формата ...
Тест низ 4 прегратки: Каква љубов посакувате? Прегратките се интимен чин помеѓу саканите лица преку кој искажуваме нежност и с...