Halloween предизвик: Имате 1 минута да ја најдете ѕвездата помеѓу тиквите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Halloween предизвик: Имате 1 минута да ја најдете ѕвездата помеѓу тиквите

Иако кај нас не се слави, Ноќта на вештерките е празник кој се одбележува на 31 октомври во многу земји низ светот.

halloween-predizvik-imate-1-minuta-da-ja-najdete-dzvezdata-pomegju-tikvite-01.jpg

Кај нас не постои традиција на славење на овој ден, но сепак постојат забави со таква тема на кои возрасните или децата се маскираат.

Денот е поврзан со црна и портокалова боја, страшни приказни, маскирање, резбани тикви, а карактеристичен симбол се фенерите од тиква.

По тој повод, денес ве предизвикуваме да го размрдате умот, односно моќта на запазување детали.

Новата загатка на Dudolf се прошири вирално, а на илустрацијата има многу фенери од тиква помеѓу кои се крие една ѕвезда.

Нема да ви биде воопшто лесно да ја најдете, а ние ви даваме 1 минута за да го решите предизвикот.

Погледнете ја добро илустрацијата - ќе успеете ли?

zagatka-vo-duhot-na-halloween-kje-ja-pronajdete-li-dzvezdata-pomegju-fenerite-od-tikva-02.jpg

На следната страна проверете каде се крие ѕвездата...Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...
Загатка која не им е проблем на децата, но со која возрасните ќе се по... Оваа интересна загатка за деца е објавена поодамна, но сè уште може да се најде ...