Квиз: Во каков „зимски сон“ со задоволство би западнале?


Квиз: Во каков „зимски сон“ со задоволство би западнале?

Зимата е пред нас, а очигледно и сончевите есенски денови завршија. Ни останува само уште да си ја најдеме позицијата во која би хибернирале до следна пролет.

kviz-vo-kakov-zimski-son-so-zadovolstvo-bi-zapadnale-001.jpg

Која е вашата замисла за идеален „зимски сон“?

Дали наредните неколку месеци попрво би избегале на пуст, егзотичен остров каде секогаш е лето или сепак би се изолирале во удобна колиба на планина?

Решете го квизот, забавувајте се и откријте:

Во каков „зимски сон“ со задоволство би западнале?
 1. 1.
  Веројатно пцујам во себе, несвесно, зошто морам да станам.
  Пуштам клима/греалка пред да станам.
  Облекувам џемпер и одам да направам топло кафе.
 2. 2.

 3. 3.
  Топло кафе во рака
  Шал, капа и ракавици
  Капут кој тежи колку цело ќебе
 4. 4.

 5. 5.

 6. 6.
  Чизми
  Џемпери
  Палта
 7. 7.
  Дома
  Освен на работа, не одам никаде
  Во топли локали со убав поглед

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Есенски квиз: Кој рецепт за зимница да го пробате годинава? Мирисот на печени пиперки уште малку ќе ни стане секојдневие, па ако и вие сте д...
Квиз: Која боја ве опишува во пролет? Сите ја сакаат пролетта, но секој ја доживува оваа сезона на различен начин. ...
Одберете слика и откријте што може да очекувате следнава недела Сите понекогаш сакаме да дознаеме што нé очекува во блиска иднина и какви работи...

Најчитани неделава