Квиз: Погодете го филмот според илустрацијата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Квиз: Погодете го филмот според илустрацијата

На вљубениците во филмови овој квиз ќе им биде одличен „тест на знаењата“. Дали на илустрациите препознавате за кој филмски хит станува збор?

kviz-pogodete-go-filmot-spored-ilustracijata-01.jpg

Дали едвај чекате да пронајдете слободно време за да изгледате некој филм? Без разлика дали станува збор за филм класика или некој нов блокбастер, вие сте информирани за сите.

Ако е така, тогаш овој квиз е совршената забава за вас.

Според илустрираните фигури, кои симболизираат ликови од филмовите, погодете за кој филм станува збор.

Кликнете на сликата за да го откриете одговорот.

Погодете го филмот според илустрацијата
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот
 11. 11.
  Кликни за одговорот

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Која девојка е во опасност? Три девојки вежбаат во теретана и секоја од нив може да се повреди, но една е во...