Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците

Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, само сконцентрирано разгледувајте.

zagatka-dali-mozhete-da-go-pronajdete-kjeseto-so-pari-pomegju-podarocite-01.jpg

Празничната сезона е блиску, а веќе насекаде околу нас има елки и сијалички. Па и оваа загатка е во тој дух.

Дали имате изострено око за детали?

Дали ќе го најдете ќесето со пари помеѓу подароците?

zagatka-dali-mozhete-da-go-pronajdete-kjeseto-so-pari-pomegju-podarocite-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Halloween предизвик: Имате 1 минута да ја најдете ѕвездата помеѓу тиквите Иако кај нас не се слави, Ноќта на вештерките е празник кој се одбележува на 31 ...
Само 10% од луѓето успеваат да ја решат загатката - Дали и вие сте дел од нив? Загатките се најдобар начин да го проверите вашето знаење и колкави се вашите ма...