Новогодишни загатки кои ќе ја тестираат вашата внимателност: За колку време ќе ги решите?


Новогодишни загатки кои ќе ја тестираат вашата внимателност: За колку време ќе ги решите?

Дали сте од оние кои редовно си ги прават тестовите за проверка на способноста за забележување детали?

novogodishni-zagatki-koi-kje-ja-testiraat-vashata-vnimatelnost-za-kolku-vreme-kje-gi-reshite-01.jpg

Ако сакате да се тестирате колку сте внимателни и забележувате детали, имаме уште еден предновогодишен тест за вас.

Овие празнични илустрации кријат по нешто што вие треба да го пронајдете, но не треба да ви одземе премногу време.

Забавен тест кој бара малку концентрација и трпение.

Кликнете на секоја слика за да го откриете решението.

Новогодишни загатки кои ќе ја тестираат вашата внимателност: За колку време ќе ги решите?
 1. 1. Најдете го мечето без новогодишно капче.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Пронајдете два идентични Снешковци.
  Кликни за одговорот
 3. 3. Пронајдете го зајчето помеѓу мачињата со празнични мотиви.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Најдете був помеѓу мачињата.
  Кликни за одговорот
 5. 5. Најдете бонбонче завиткано во зелена хартија.
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете го ирвасот кој е свртен во обратна насока.
  Кликни за одговорот
 7. 7. Најдете го јаболкото помеѓу лампионите.
  Кликни за одговорот
 8. 8. Најдете го слонот кој има беретка наместо новогодишна капа.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
6 загатки кои ќе ги решат само генијалци - ќе успеете ли и вие? На мозокот му е потребен тренинг, а овие навидум лесни загатки ќе ви помогнат да...
8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...

Најчитани неделава