Квиз: Дали ќе се направите „Дедо Мраз“ за Нова година?


Квиз: Дали ќе се направите „Дедо Мраз“ за Нова година?

Лежење на каучот со најблиските или луда забава до рано наутро, придружена со мамурлак наредниот ден, какви последици ќе имате од прославата на Нова година?

kviz-dali-kje-se-napravite-dedo-mraz-za-nova-godina-01.jpg

Малку нè дели од 31-ви декември и прославата по повод пречекот на новата година. Какви се вашите планови?

Дали сте од луѓето за кои овој ден значи луда забава и незаборавни мигови или пак е само уште еден ден кој не ви пречи да го минете пред телевизорот?

Квизот е од забавен карактер и се разбира не сфаќајте го пресериозно.

Да се забавуваме малку на прагот од новата година.

Дали ќе се направите „Дедо Мраз“ за Нова Година?
 1. 1.
  Само уште еден обичен ден
  Почеток на нови убави работи
  Ден за луд провод
 2. 2.
  Афтер со колегите, па 2, 3, 5 кафулиња со другарите/ките, па ноќта каде ќе ме однесе
  Руска салата, кифлички и новогодишна програма
  Седенка кај пријателите
 3. 3.
  Само културно наздравувам
  Пијам сè додека имам сила
  Не пијам воопшто
 4. 4.
  Сите песни се мои
  Многу сум пребирлив/а
  Успевам да се прилагодам
 5. 5.
  Го игнорирам
  Се сликам со него
  Го прегрнувам
 6. 6.
  Лудооо, па потоа не се сеќавам
  Средно жалосно
  Можеше и подобро
 7. 7.
  Ќе делев подароци
  Ќе летав со ирваси
  Сите ќе ме сакаа

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Најчитани неделава