Оптичка илузија за која треба да ја размрдате главата, ако сакате да ви успее
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Оптичка илузија за која треба да ја размрдате главата, ако сакате да ви успее

На прв поглед, гледате десетици црно-бели линии наредени вертикално.

opticka-iluzija-za-koja-treba-da-ja-razmrdate-glavata-ako-sakate-da-vi-uspee-01.jpg

Сепак, фотката многу брзо се прошири вирално, бидејќи се работи за оптичка илузија која во себе крие животно, кое ретко кој го гледа.

Оптичката илузија ја сподели еден Твитер корисник, кој тврди дека мора да ја размрдате главата нанапред-наназад за да го видите животното кое се крие на неа.

opticka-iluzija-za-koja-treba-da-ja-razmrdate-glavata-ako-sakate-da-vi-uspee-02.jpg

Ќе успеете ли? Видовте некое животно?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија што ќе си поигра со вашиот мозок Внимателно загледајте се во фотографијата... Дали гледате движење? Таа вирално с...
Тест на личност: Првата буква која ќе ја видите открива што ви се крие... Начинот на кој ги гледаме работите и ги перципираме, открива многу за нашата пот...
Оптичка илузија на природата: Дали водата е замрзната или тече? Кој би рекол дека природата може да ни приреди оптичка илузија која се граничи с...