Квиз: Дали сте асексуални?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Квиз: Дали сте асексуални?

Дали вашите сексуални желби и апетити се „просечни“ или сепак се движат кон долна граница? Дали некогаш сте се запрашале зошто некои работи едноставно не ве возбудуваат како што сите раскажуваат? Овој квиз е мала насока кон тоа дека можеби сте асексуален тип.

kviz-dali-ste-aseksualni-001.jpg

Во последно време многу почесто се зборува за асексуалноста како нормална појава во модерното општество, но дали и вие спаѓате во таа група?

Која е границата? Кои се знаците?

Низ неколку едноставни прашања, овој квиз ќе ви открие дали треба и понатаму да истражувате на оваа тема за да откриете:

Дали сте асексуални?
 1. 1.
  Не
  Понекогаш
  Секогаш
 2. 2.
  Никогаш ми се нема случено
  Ретко и не преземам ништо околу тоа
  Постојано
 3. 3.
  Важен е, но не и пресуден
  Не. Врската може да опстои и без секс
  Да, мене лично ми е најважен
 4. 4.
  Нема шанси
  Можеби, никогаш не се знае
  Сум бил/а
 5. 5.
  Еднаш или двапати
  Никогаш
  Да, добриот секс не зависи од физичкиот изглед
 6. 6.
  Разочарано
  Гневно, луто
  Сеедно
 7. 7.
  Балансирано, и тоа и тоа
  Секогаш јас
  Чекам на партнерот/партнерката

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...