Жестока онлајн дебата: Како правилно се пишува буквата „X“?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 24-04-2019


Жестока онлајн дебата: Како правилно се пишува буквата „X“?

zhestoka-onlajn-debata-kako-pravilno-se-pishuva-bukvata-x-01.jpg

Дали некогаш сте обрнале внимание како ја пишувате буквата „X“?

Најверојатно не. Но, откако ќе ја видите оваа фотографија сигурно ќе ви се разбуди љубопитноста.

Обоените линии го означуваат првиот потез. Како започнувате вие?

Сигурни сме дека веќе на лист хартија ја пишувате буквата.

Јас на пример сум број 8, а вие?

Иако можеби дел од техниките ви изгледаат чудни, верувајте дека постојат луѓе кои ја пишуваат буквата на секој од овие начини.

На Твитер фотографијата од 8-те начини за пишување на буквата „X“ се споделува вирално и под неа има разни коментари.

Еден од нив е дека луѓето кои ја пишуваат буквата од доле нагоре, сигурно се оние кои прават наопаку сè во животот.

Како ја пишувате вие?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која боја ве опишува во пролет? Сите ја сакаат пролетта, но секој ја доживува оваа сезона на различен начин. ...
Автомобил, човек со двоглед или нешто трето - брз тест за моменталната... Тестовите за карактерот на личноста се секогаш интересни за одговарање. Некогаш ...
Слушате Yanny или Laurel? Аудио снимката која предизвика онлајн дебати Онлајн загатките не застануваат само на фустаните, патиките и штиклите со различ...