Квиз: Кои 3 бои треба да ги носите почесто на вас?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


Квиз: Кои 3 бои треба да ги носите почесто на вас?

Врз база на само неколку прашања, многу лесно може да откриете кои 3 бои ви прилегаат најдобро и ве прикажуваат во одлично светло.

kviz-koi-3-boi-treba-da-gi-nosite-pocesto-na-vas-001.jpg

Дали тоа што често носите црно ви оди во прилог? Дали кафеавите нијанси се за вас или сепак треба да додадете малку живост?

Одговарајте искрено за да добиете искрен одговор:

Кои 3 бои треба да ги носите почесто на вас?
 1. 1.
  Рано наутро
  По првото кафе и појадокот
  Попладне, откако ќе се наспијам
  Доцна навечер, кога сите спијат
 2. 2.
  Златен
  Било каква бижутерија
  Сребрен
  Розово злато
 3. 3.
  Некој детаљ што ќе го одвлече вниманието
  Тешка шминка, црвен кармин
  Ништо, исто како и вообичаено
  Облека во темни бои
 4. 4.
  Дали ми е удобно
  Дали на другите ќе им делувам привлечно
  Дали ми се гледаат вишокот килограми
  Дали сум облечена по најнов тренд
 5. 5.
  Руса
  Црвенкаста
  Кафеава
  Темна, црна

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Квиз: Што открива за вас најскокотливиот дел од телото? Која е вашата слаба точка на која никој не смее да ве допре? Сите имаме барем ед...
Брз и прецизен тест кој го открива карактерот - Што видовте прво на сл... Дрво, горила, лав или риби? Што забележавте прво на сликата? Не трудете се премн...