Филмски предизвик: Ќе ги погодите ли сите наслови на илустрацијата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Филмски предизвик: Ќе ги погодите ли сите наслови на илустрацијата?

Постојат некои филмски класици кои сите ги гледаме одново и одново без да ни здодеат, а тука најчесто се наоѓаат и романтичните комедии.

filmski-predizvik-kje-gi-pogodite-li-site-naslovi-na-ilustracijata-01.jpg

Но, дури и да сте ги гледале десетици пати сцените на некои омилени филмови, дали можете да се сетите на насловот според илустрирана сцена?

Новата илустрација вирално се шири и ве предизвикува да погодиде 20 најпопуларни романтични филмови кои беа хит низ годините.

Погледнете ја добро сликата и обидете се секоја сцена да ја поврзете со еден филмски наслов.

Колку филмови ќе успеете да погодите?

Помош: Има вкупно 20 филмови. 

filmski-predizvik-kje-gi-pogodite-li-site-naslovi-na-ilustracijata-02.jpg

Доколку не успеавте да ги погодите сите или сакате да се проверите, продолжете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик: Кое делче од сложувалката недостасува? Погледнете ја добро фотографијата и проверете колку добро забележувате детали – ...
Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да гре... Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот? Ова прашање е совршено за вас....
Предизвик: Каде се крие пандата меѓу фудбалските топки? Ако сакате загатки и вежбање на вашиот мозок да перципира детали, тогаш ова е со...