Квиз: Кој од седумте гревови најчесто ве контролира во животот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Квиз: Кој од седумте гревови најчесто ве контролира во животот?

Сите понекогаш правиме по некој ситен „грев,“ но кој од седумте главни гревови ви ги контролира постапките во животот?

kviz-koj-od-sedumte-grevovi-najcesto-ve-kontrolira-vo-zivotot-001.jpg

Дали сте жртва на егоизмот или мрзеливоста?

Дали лошите одлуки ви произлегуваат од лакомост или сепак од гнев?

Кај секој човек е различно, па време е да откриете каква е ситуацијата кај вас:

Кој од седумте гревови најчесто ве контролира во животот?
 1. 1.
  Сте гладни
  Сте ненаспани
  Немате пари
  Немате време
  Сте во гужва
  Се наоѓате на непозната територија
  Некој ќе ви повиши глас
 2. 2.
  Се јавувам да се извинам дека денес ќе дојдам подоцна
  Пцујам
  Возам пребрзо
  Викам на секој кој ќе го сретнам попатно
  Се јавувам дека сум болен/на
  Молам колегите да ме прикријат
  Ништо, тоа е, се случува
 3. 3.
  Употребувам сила
  Вербално го напаѓам
  Учтиво разговарам
  Го игнорирам
  Му се заканувам
  Правам сцена
  Се правам дека сум заборавил/а
 4. 4.
  Алкохол
  Пари
  Фејсбук
  Мобилниот телефон
  Инстаграм
  Скапа облека
  Благо
 5. 5.
  Не ме интересира од каде се, ќе трошам додека има
  Одам да откријам од каде се
  Ги вадам додека не ги повлекле
  Ги расчистувам сите долгови што ги имам
  Се јавувам на друштвото да прославиме
  Себично ги трошам на лични задоволства
  Чесно пријавувам дека се работи за грешка
 6. 6.
  Цигари
  Секс
  Семејството
  Брза храна
  Благо
  Пријателите
  Алкохол
 7. 7.
  Повлечени
  Гласни
  Комуникативни
  Пријателски настроени
  Анксиозни
  Дистанцирани
  Харизматични
 8. 8.
  Не сум изненаден/а
  Кажувам благодарам
  Се убедувам дека не е така
  Игнорирам, не знам како да се однесувам
  Само се смешкам
  Горделиво се согласувам
  Правам шега од комплиментот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Квиз: Што открива за вас најскокотливиот дел од телото? Која е вашата слаба точка на која никој не смее да ве допре? Сите имаме барем ед...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...