Квиз: Колку ги следите македонските пејачки на социјалните мрежи?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Квиз: Колку ги следите македонските пејачки на социјалните мрежи?

Каролина Гочева, Калиопи, Тамара Тодевска, Елена Ристеска, Викторија Лоба, Јана Бурческа, Дани Димитровска... Која фотка од нив е постара, а која понова?

kviz-kolku-gi-sledite-makedonskite-pejachki-na-socijalnite-mrezhi-01.jpg

Дали сте љубител на македонска музика? Колку сте информирани за кариерите на македонските пејачки?

Дали ги следите на Инстаграм? Од модни комбинации и трендови за убавина до драги моменти од секојдневието и најава за нивните настапи, на нивните профили може да пронајдете апсолутно сè.

Дали ќе успеете да препознаете кои од овие фотографии им се понови, а кои постари?

Доколку ги следите редовно, веруваме ќе успеете во мисијата.

Која фотографија е постара?
  1. 1. Која фотографија ѝ е постара на Тамара Тодевска?

  2. 2. Која фотографија ѝ е постара на Елена Ристеска?

  3. 3. Која фотографија ѝ е постара на Каролина Гочева?

  4. 4. Која фотографија ѝ е постара на Дани Димитровска?

  5. 5. Која фотографија ѝ е постара на Калиопи?

  6. 6. Која фотографија ѝ е постара на Викторија Лоба?

  7. 7. Која фотографија ѝ е постара на Јана Бурческа?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Колку сте психички зрели? Животот е тежок и зрелоста не се достигнува преку ноќ. Тоа е еден долг и напорен...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...