Квиз: Што мисли вашата свекрва за вас?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Квиз: Што мисли вашата свекрва за вас?

Дали има вистина во вицевите за снаи и свекрви? Дали во овој однос секогаш летаат искри или тие двете може да бидат и најдобри пријателки?

kviz-shto-misli-vashata-svekrva-za-vas-01.jpg

Семејните односи се комплицирани, а особено има нови личности во сликата. Отсекогаш бил скокотлив односот снаа – свекрва.

Дали таа ве смета за доволно добра жена за нејзиниот син? Што мисли за вашиот стил на живот и навики?

Што мислите, дали вашата свекрва ве сака?

Што мисли вашата свекрва за вас?
 1. 1.
  Тивки
  Самоуверени
  Темпераментни
 2. 2.
  Зависи со кои
  Да
  Не
 3. 3.
  Сакам, ама не мои
  Да, ако се фини и послушни
  Да, тие се најубавото нешто во животот
 4. 4.
  Да, некогаш се договараме и сами
  Да, но само ако мојот партнер е со нас
  Многу ретко, само кога морам
 5. 5.
  Ѝ се чудам на паметот
  Од едно уво ми влегува, а од друго ми излегува
  Забавно ми е да ја слушам
 6. 6.
  Да
  Не
  Можеби
 7. 7.
  Кариерата ми е пред сè
  Правам баланс помеѓу работата и приватноста
  Животна желба ми е да не работам

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...