Квиз: Кој е левак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Квиз: Кој е левак?

Добро развиената логика е една од подобрите карактеристики и одлични квалитети кои може да ги поседувате.

kviz-koj-e-levak-001.jpg

Логичното размислување ви помага во ситуации од кои инаку тешко би се извлекле.

Но, како да проверите дали и вам логичното размислување ви е силна страна?

Имаме еден мал предизвик за вас.

Добро разгледајте ги илустрираните фигури и обидете се од една поза да заклучите:

Кој е левак?
  1. Гитаристот, под број 1
    Келнерот, под број 2
    Молерот, под број 3
    Пејачот, под број 4
    Селфи-девојката, под број 5

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одберете магично стапче кое би сакале да го имате и откријте ги тајнит... Кога би имале магично стапче со кое ќе може да добиете што сакате и кога сакате,...
Зошто Перица ја земал монетата од 5 денари, не таа од 10 денари? Децата на училиште го задевале Перица дека е смотан. Омилена шега им била да му ...
3 лесни загатки кои може да ги решат и најмалите Одговорите ви се пред очи, но колку брзо ќе ги забележите? Тестирајте се... ...