Квиз: Дали имате машка или женска енергија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бравар 19-04-2019
Салатер 19-04-2019


Квиз: Дали имате машка или женска енергија?

Колку и да сте родени во женско тело, може во себе да носите машка енергија или обратно.

kviz-dali-imate-maska-ili-zenska-energija-001.jpg

Тука не станува збор за силна или слаба енергија.

Машката енергија се карактеризира со насоченост кон една работа, додека женската енергија се карактеризира како балансирана.

Низ неколку едноставни прашања откријте:

Дали имате машка или женска енергија?
 1. 1.
  Комплицирано
  Лесно
 2. 2.
  Сигурно 1 час
  20 минути и помалку
 3. 3.
  Кафе и вода, евентуално малку шеќер
  Кафе, млеко, шлаг, пена, чоколаден прелив
 4. 4.
  Мирни, пуштам музика и полека се пробивам
  Нервозни, пцујам и им сечам пат на другите
 5. 5.
  Изморено
  Енергично
 6. 6.
  Не
  Да
 7. 7.
  Среќа
  Тага

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Колку сте психички зрели? Животот е тежок и зрелоста не се достигнува преку ноќ. Тоа е еден долг и напорен...