Прашање на денот: Како го закопчувате градникот и што открива тоа за вас?


Прашање на денот: Како го закопчувате градникот и што открива тоа за вас?

Вечната дилема на многу жени е онаа за правилното закопчување на градникот – како го закопчувате вие?

prashanje-na-denot-kako-go-zakopchuvate-gradnikot-i-shto-otkriva-toa-za-vas-01.jpg

Дали сте од оние жени на кои многумина им завидуваат што успевате да го закопчате градникот позади, без да гледате или пак, сепак ви е полесно да го закопчате од напред, па да го свртите?

На Твитер деновиве се разви дискусија околу тоа како жените го закопчуваат градникот, а сè започна од еден твит со прашање, на кој многу девојки одговорија различно.

https://twitter.com/nakaimosu/status/1109912604271616006/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1109912604271616006&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.seventeen.com%2Ffashion%2Fa26972717%2Fways-to-put-on-a-bra%2F

Но, дали знаете дека начинот на кој го закопчувате градникот всушност открива нешто за вас?

Дознајте што значи начинот на кој го закопчувате градникот.

Прашање на денот: Како го закопчувате градникот и што открива тоа за вас?
  1. Како го закопчувате градникот?
    Прв начин
    Втор начин
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете? Ја гушкате, сакате да ви биде под вратот или најчесто завршува на земја – која е...
3 илустрации кои ќе ве „прочитаат“ подобро од кој било Понекогаш дури и најбезначајните и непромислени одговори може да откријат многу ...
Дали досега сте ја запознале љубовта на вашиот живот? Дали сè уште сте во потрага по вашата сродна душа или без да знаете е тука некад...