Загатка: На кој маж е канцеларијата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Загатка: На кој маж е канцеларијата?

Според говорот на телото на еден човек лесно можеме да одредиме дали се наоѓа на добро позната територија или сепак е на туѓ терен. Но, колку тоа е лесно за вас?

zagatka-na-koj-maz-e-kancelarijata-001.jpg

За да ја решите оваа загатка мора да имате добро око за детали и да ги забележувате сите ситници.

Ве предизвикуваме - колку брзо ќе откриете кој е сопственикот на канцеларијата во која се наоѓаат тројцата мажи?

Загатка: На кој маж е канцеларијата?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Лесно трик математичко прашање Дали сте вљубеници во благите работи? Внимавајте тоа да не ве деконцентрира при ...
Квиз: Што открива за вас најскокотливиот дел од телото? Која е вашата слаба точка на која никој не смее да ве допре? Сите имаме барем ед...