Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?

predizvik-za-logichari-ako-na-polnokj-vrne-dali-po-72-chasa-mozhe-da-gree-sonce-01.jpg

Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот?

Ова прашање е совршено за вас:

Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? Размислете добро... Ед...

Најчитани неделава