„Колку месеци имаат 28 денови?“ и уште 6 трик прашања


„Колку месеци имаат 28 денови?“ и уште 6 трик прашања

Човек е стар 24 години, но имал само 6 родендени. Како е можно тоа?

kolku-meseci-imaat-28-denovi-i-ushte-6-trik-prasanja-01.jpg

На некои трик прашања ќе се чудите затоа што нема да се сетите на одговорот, а потоа кога ќе го видите ќе сфатите колку бил лесен.

Загрејте го добро мозокот и забавувајте се.

Кликнете на фотографијата за да го видите одговорот.

„Колку месеци имаат 28 денови?“ и уште 6 трик прашања
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор? Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која н...
Трик прашање: Колку деца има Дејан? Време е за будење на умот од зимски сон – ве предизвикуваме со трик прашање. ...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава