Зошто Перица ја земал монетата од 5 денари, не таа од 10 денари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зошто Перица ја земал монетата од 5 денари, не таа од 10 денари?

zoshto-perica-za-zemal-monetata-od-5-denari-a-ne-taa-od-10-denari-02.jpg

Еднаш Перица повторно ја одбрал монетата од 5 денари и соседот го прашал:

„Добро Перица, зошто кога ти нудат ти ја бираш монетата со помала вредност? Знаеш дека 10 е повеќе од 5.“

Одговорот е на следната страна...


Би можело да ве интересира:

Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
3 илустрации кои ќе ве „прочитаат“ подобро од кој било Понекогаш дури и најбезначајните и непромислени одговори може да откријат многу ...
Каква вила покрај море треба да имате? Секој барем еднаш посакал да поседува сопствена куќа на плажа покрај море во кое...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава