Зошто Перица ја земал монетата од 5 денари, не таа од 10 денари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Зошто Перица ја земал монетата од 5 денари, не таа од 10 денари?

zoshto-perica-za-zemal-monetata-od-5-denari-a-ne-taa-od-10-denari-03.jpg

„Се разбира дека знам, но ако земам 10 повеќе нема да ми нудат. Вака, собрав 750 денари“, му одговорил Перица.

Mудро, зарем не?

Дали и вие размислувате како Перица?

Трик прашање: Во трка ја престигнавте втората личност, кое место сте?

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
3 илустрации кои ќе ве „прочитаат“ подобро од кој било Понекогаш дури и најбезначајните и непромислени одговори може да откријат многу ...
Каква вила покрај море треба да имате? Секој барем еднаш посакал да поседува сопствена куќа на плажа покрај море во кое...

Спонзорирани линкови: