Трик прашање: Кога црвеното и зеленото имаат обратно значење?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Трик прашање: Кога црвеното и зеленото имаат обратно значење?

Сите сме навикнати дека кога е црвено на семафорот стоиме, а кога е зелено се движиме. Но, кога во животот е обратно?

trik-prasanje-koga-crvenoto-i-zelenoto-obratno-znachat-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...
Трик прашање: Како ќе избегате од затвор? Замислете дека се наоѓате во ваква незавидна ситуација. Слободата ви е одземена ...
Трик прашање за луѓе со кликер Како се снаоѓате во сообраќајот? Колку често полицајците ви пишуваат казни? Дали...

Спонзорирани линкови: