Квиз: Која девојка се подготвува да се кара?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз: Која девојка се подготвува да се кара?

Понекогаш доволно е да ја погледнете поставеноста на телото на човек за да разберете во какво расположение е моментално. Па, како ви изгледаат овие 3 девојки?

kviz-koja-devojka-se-podgotvuva-da-se-kara-001.jpg

Иако на прв поглед сите делуваат луто и нервозно, само една од нив е подготвена да се кара со противникот.

Добро разгледајте го говорот на телото пред да одговорите:

Која девојка се подготвува да се кара?
  1. Што мислите, која од трите девојки само го чека правиот момент за да го нападне соговорникот?
    Девојката под број 1 - Со прекрстени раце и стиснати тупаници
    Девојката под број 2 – Со бариера формирана од раката
    Девојката под број 3 – Со прекрстени раце под градите

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Само 3% од луѓето можат да ги видат голите жени на овие слики Овие слики кријат по една гола жена која на прв поглед нема шанса да ја забележи...
Квиз: Кој од тројцата келнери дава знак дека сака добар бакшиш? Нашето тело несвесно нè издава во одредени ситуации, а ако доволно добро го позн...

Спонзорирани линкови: