Квиз: Кое од трите деца е на родителите во паркот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Квиз: Кое од трите деца е на родителите во паркот?

Во паркот има три деца и двајца родители, но кое од децата му припаѓа на парот?

kviz-koe-od-trite-deca-e-na-roditelite-vo-parkot-01.jpg

Дали умеете да забележувате детали кои откриваат цели приказни зад изгледот?

Денешната задача за вас е да откриете кое од трите деца во паркот им припаѓа на родителите зад нив.

На прв поглед, секое од трите деца би можело да биде нивно, но сепак, тие се родители само на едно дете.

Доколку откриете кое дете е нивно за помалку од 7 секунди – вие сте генијалец.

Квиз: Кое од трите деца е на родителите во паркот?
  1. Парот во позадина има едно дете – кое од трите е нивно?
    Детето под број 1
    Детето под број 2
    Детето под број 3
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...