Тест прашање: Дали ќе препознаете која жена е анксиозна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Тест прашање: Дали ќе препознаете која жена е анксиозна?

Замислете дека пред вас како соговорници стојат овие 3 жени. Секоја има различен став, кажува различна реченица, односно тврдење, но само една од нив се обидува да ја скрие анксиозноста.

test-prasanje-dali-ke-prepoznaete-koja-zena-e-anksiozna-01.jpg

Која?

Која жена е исплашена, покажува знаци на загриженост и има блага анксиозност, која упорно се обидува да ја сокрие со вербалниот исказ?

Имате еден обид...

За да го проверите одговорот, кликнете на следна страна...Би можело да ве интересира:

Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата? Ја носите на рамо и ја држите со рака или ја ставате преку рамо и заборавате нa ...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Добро се скриени, но обидете се: Колку зрна кафе се кријат во џунглата? Оние кои не можат да го замислат својот живот без кафе веројатно ќе бидат поупор...