Тест прашање: Дали ќе препознаете која жена е анксиозна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тест прашање: Дали ќе препознаете која жена е анксиозна?

test-prasanje-dali-ke-prepoznaete-koja-zena-e-anksiozna-02.jpg

Жената која си го допира вратот и вели дека знае како да постапи е онаа која се обидува да ја скрие анксиозноста.

Кога човекот е загрижен, несигурен, ненамерно го допира својот врат, во обид да се заштити и затвори во себе, тврдат експертите за говор на телото.

Мажите, во моментите на анаксиозност, се склони на чешање или масирање на вратот, додека жените знаат да ја потпрат раката.

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата? Ја носите на рамо и ја држите со рака или ја ставате преку рамо и заборавате нa ...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Добро се скриени, но обидете се: Колку зрна кафе се кријат во џунглата? Оние кои не можат да го замислат својот живот без кафе веројатно ќе бидат поупор...

Спонзорирани линкови: