Квиз: Колку работни места ќе смените во животот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: Колку работни места ќе смените во животот?

Дали сте од оние луѓе кои сакаат стабилност и задоволни се со едно работно место до крајот на животот или темпераментот ве тера да барате нови предизвици?

kviz-kolku-rabotni-mesta-kje-smenite-vo-zhivotot-01.jpg

Работните места доаѓаат и си одат. Не секоја работа е совршена за секого и не секоја работа носи среќа.

Какви сте вие на ова поле? Дали се врзувате емотивно за работното место или смело одите кон нови предизвици и барате подобри услови?

Вашите ставови одредуваат колку работни места ќе смените во текот на животот.

Откријте каков професионален пат ќе имате.

Колку работни места ќе смените во животот?
 1. 1.
  Да
  Не
  Комплицирано е
 2. 2.
  Ќе патувам на прекрасни дестинации.
  Ќе отворам свој бизнис.
  Ќе купам сè што отсекогаш сакав.
 3. 3.
  Уживам во нив.
  Ги сакам во мали дози.
  Ги избегнувам по секоја цена.
 4. 4.
  Телефонот
  Семејството
  Моето банковно салдо
 5. 5.
  Да
  Не
  Комплицирано е

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...