Квиз: Каде и како ќе го почнете летото?


Квиз: Каде и како ќе го почнете летото?

Календарски можеби не е започнато, но температурите надвор го кажуваат спротивното.

kviz-kade-i-kako-ke-go-pocnete-letoto-001.jpg

Дали сте летен човек кој едвај чекаше да стопли за да се соблечете во најлесната облека или сепак сте од оние кои туфкаат од топло, седнати под клима, во строго затворена просторија?

Според тоа, како ќе го дочекате летото? Можете да претпоставите?

Ако не, направете си го квизот и забавувајте се:

Каде и како ќе го почнете летото?
 1. 1.

 2. 2.

 3. 3.
  Класични чевли, како преку цела година
  Лесни, платнени патики
  Сандали
 4. 4.
  Велосипед/тротинет
  Пешки
  Автомобил/јавен превоз
 5. 5.
  Во кафуле / ресторан
  Во парк
  По дома
 6. 6.
  Некоја блиска плажа, без многу патување
  Далечна, нова дестинација
  Планина или град со поумерена клима
 7. 7.
  Се печам на сонце
  Не излегувам од вода
  Не мрдам од сенка

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...

Најчитани неделава