Кој од студентите препишува на испитот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кој од студентите препишува на испитот?

Колку време ќе ви треба да го фатите на дело нечесниот студент и дали воопшто ќе успеете во тоа?

koj-od-studentite-prepisuva-na-ispitot-001.jpg

На илустрацијата има 4 студенти, сите повеќе или помалку сомнителни, но само еден од нив вистински препишува.

Добро анализирајте пред да одговорите и не брзајте со одговорот:

Кој од студентите препишува на испитот?


М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку добро го читате говорот на телото: Кој е шеф, а кој е вработен? Колку добро можете да го процените односот на две лица, само врз база на говорот...
Квиз: Дали сте „ситничари“ и лесно ловите грешки? Колку често знаете да прокоментирате грешка која другите едвај можат да ја видат...
За да си ги купите шминките, мора да ја решите загатката - Ќе успеете ... Замислете дека за да си ги купите козметичките производи, мора прво да ја решите...