Трик прашање: Колку земја можеме да извадиме од дупката?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Трик прашање: Колку земја можеме да извадиме од дупката?

Колку сте вешти со алатките? Дали сте подготвени за работна акција? Барем ментално...

trik-prashanje-kolku-zemja-mozheme-da-izvadime-od-dupkata-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за луѓе со кликер Како се снаоѓате во сообраќајот? Колку често полицајците ви пишуваат казни? Дали...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор? Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која н...