95% од луѓето не можат да го пронајдат коктелот помеѓу чадорите


95% од луѓето не можат да го пронајдат коктелот помеѓу чадорите

Ниту едно лежење на плажа не е целосно без сенка под чадор и коктел во рака. А, оваа летна загатка ги вклучува и двете.

95-procenti-od-lugjeto-ne-mozat-da-go-pronajdat-koktelot-pomegju-cadorite-01.jpg

Предизвикот е – најдете го коктелот помеѓу сите шарени чадори.

Звучи лесно, но ќе се помачите...

95-procenti-od-lugjeto-ne-mozat-da-go-pronajdat-koktelot-pomegju-cadorite-02.jpg

Ако се откажете или едноставно сакате да проверите дали сте во право, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg