Квиз: Колку добро ги препознавате знаменитостите ширум светот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Квиз: Колку добро ги препознавате знаменитостите ширум светот?

Колку добро ги познавате светските знаменитости и дали ќе ги препознаете само по еден дел од нив – тестирајте се.

kviz-kolku-dobro-gi-prepoznavate-znamenitostite-shirum-svetot-01.jpg

Што мислите, можете ли да ги препознаете објектите и знаменитостите во различни земји низ светот доколку погледнете во само еден сегмент од нив?

Во продолжение следи забавен квиз за оние кои се сметаат себеси за патувачи и познавачи на земјите.

Културни знаменитости, објекти и споменици, познати згради и градби - сметате ли дека можете да ги препознаете по само еден дел?

Проверете колку е навистина така - кликнете на секоја фотографија за точниот одговор.

Ќе погодите ли за која знаменитост станува збор на секоја фотографија?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот
 11. 11.
  Кликни за одговорот
 12. 12.
  Кликни за одговорот
 13. 13.
  Кликни за одговорот
 14. 14.
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Која девојка е во опасност? Три девојки вежбаат во теретана и секоја од нив може да се повреди, но една е во...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...