Предизвик: Кое делче од сложувалката недостасува?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Предизвик: Кое делче од сложувалката недостасува?

Погледнете ја добро фотографијата и проверете колку добро забележувате детали – кој дел од сложувалката недостасува?

predizvik-koe-delche-od-slozhuvalkata-nedostasuva-01.jpg

Тренирајте си го умот, развивајте ги моторните способности и моќта за забележување детали и обидете се да ја решите следнава загатка.

На фотографијата недостасува едно делче од сложувалката – кое од трите понудени делчиња одговара на празниот дел?

За колку брзо ќе успеете да го решите предизвикот?

predizvik-koe-delche-od-slozhuvalkata-nedostasuva-02.jpg

Точниот одговор е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да гре... Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот? Ова прашање е совршено за вас....
Предизвик: Каде се крие пандата меѓу фудбалските топки? Ако сакате загатки и вежбање на вашиот мозок да перципира детали, тогаш ова е со...
Нов вирален предизвик - Дали гледате плажа или врата од автомобил? На социјалните мрежи постојано се шират вирални предизвици и оптички илузии, а н...