Квиз: Кој маж има најголема веројатност да е во депресија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: Кој маж има најголема веројатност да е во депресија?

Дали досега сте ги посетиле Италија, Шпанија и Шведска? Ајде за миг заедно да отпатуваме таму.

kviz-za-zabava-koj-mazh-ima-najgolema-verojatnost-da-e-vo-depresija-0001.jpg

Користете ја логиката во оваа ситуација и знаењата за нациите.

Што мислите кој од овие тројца мажи е најголема веројатноста да го мрачат тешки мисли, да нема желба да стане од кревет и да биде депресивен?

Дали ќе се сетите кој е клучот на одговорот?

Тестирајте се со овој мини квиз...

Кој маж има најголема веројатност да е во депресија?
  1. Италијанецот
    Шпанецот
    Швеѓанецот
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...

Најчитани неделава