Ликот што ќе го забележите прв го открива карактерот и иднината на вашите романтични врски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Ликот што ќе го забележите прв го открива карактерот и иднината на вашите романтични врски

Лик на маж

Доколку прво го видовте ликот на мажот во дрвото, вие сте многу уметничка и креативна личност, а вашиот живот е ориентиран кон постојана авантура. Секој ден мора да ви носи нешто ново, а можеби дури и нова љубов.

Размислувањето дека чашата е половина празна никако не е за вас. Всушност, за вас таа е секогаш полна, па дури и се прелева.

Карактер: Имате експлозивен карактер што им дава енергија на сите околу вас.

Романтични врски: Мислите дека не сте вистински подготвени за сериозна врска, но еден ден ќе ја запознаете вистинската личност и ќе заборавите дека не сте биле спремни.

Лик на жена

Доколку прво го забележавте ликот на жената, тогаш мајчинството и добрината за вас се целиот свет. Секогаш мислите на луѓето коишто ви се важни и сакате да се грижите за нив. Спремни сте да помогнете секому, во секое време, и сите ваши пријатели знаат дека секогаш сте тука за нив.

Карактер: Вие сте неверојатно топла и грижлива личност и за секој од вашето опкружување има место во вашето срце.

Романтични врски: За вас во врската најважни се грижата, софистицираноста и балансот.

Лик на дете

Доколку прво го забележавте ликот на детето, вие сакате да се грижат за вас. Кога станува збор за љубовниот живот, не сакате да го направите првиот чекор, па дури ни вториот. Вашиот љубовен живот мора да се заснова искреност, духовност и хармонија. Вие сте многу тивки и не сакате големи одлуки.

Карактер: Убавина, посветеност и лојалност се вашите главни карактеристики.

Романтични врски: Вие сте лојални и посветени сè додека не морате да одлучувате.

Лик во водата

Доколку прво го видовте ликот во водата, она што го сакате во вашиот љубовен живот е слободата. Вие го живеете животот безгрижно и целосно. Лесно се спријателувате и не верувате во длабоки чувства.

Сте одбрале да живеете во моментот и воопшто не се грижите за утре. Одбивате да се грижите за работите, за вас животот е одличен без обзир на сè.

Карактер: Вие сте многу отворена личност, но некои луѓе може да мислат дека сте плитки.

Романтични врски: Не сакате обврски и претпочитате да имате многу пријатели, но не сакате никој премногу да се зближи со вас.

Силуета на жена

Доколку прво ја забележавте силуетата на жената, вие сакате да бидете во центарот на вниманието. Паметни сте и цените кога луѓето го забележуваат вашиот интелект, но исто така не ви смета доколку обрнуваат внимание на вашиот физички изглед.

Вие сте социјална пеперутка и секогаш носите среќа. Луѓето сакаат да се околу вас, но понекогаш знаат да станат завидливи на вашата способност да смислувате добри идеи.

Карактер: Сакате забава и за вас тоа е најбитно во животот. Ништо не може да ве загрижи или растажи.

Романтични врски: Длабоко во себе сте уплашени од сериозна врска и посветеност. Тоа е причината зошто решавате да ја избегнете љубовта.

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест Дали знаете колку ви е прецизен видот? Колку добро можете да забележувате речиси...
Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас? Вашиот најдлабок и најмрачен страв открива по нешто ново за вашиот карактер. ...
Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и како да ја најдете? Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...

Спонзорирани линкови: