Тест на внимателност: Што не е во ред со семејството?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019


Тест на внимателност: Што не е во ред со семејството?

Ве тестираме – колку сте добри во забележување детали и можете ли да најдете што не е во ред со ситуацијата пресликана во илустрацијата?

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-01.jpg

Кога ќе ја погледнете сликата, сè изгледа нормално – семејство кое одмора во домот, но ако добро погледнете, нешто не е во ред.

Ќе откриете ли што не е во ред со семејството, без премногу да размислувате?

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-02.jpg

Уште не можете да пронајдете? Мала помош - има три работи што не се во ред на илустрацијата. Обидете се повторно или преминете на следната страна... 

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Тест: Дали количката за бебе треба да ја покриете во лето или не? Во лето кога температурите се високи и неподносливи, посебно за бебињата, родите...