На просечен човек му треба 21 секунда, на генијалец 15 – за колку време ќе ја решите загатката?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


На просечен човек му треба 21 секунда, на генијалец 15 – за колку време ќе ја решите загатката?

Каде се крие кутрето?

zagatka-za-vozrasni-mozhete-li-da-go-najdete-maloto-kuchence-za-pomalku-od-15-sekundi-03.jpg

А каде тостерот?

zagatka-za-vozrasni-mozhete-li-da-go-najdete-maloto-kuchence-za-pomalku-od-15-sekundi-05.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Имате 7 секунди да откриете - Што прави жената погрешно? На прв поглед сè изгледа нормално, но сепак, нешто не е во ред со фотографијата ...
Загатка: Пронајдете го ќесето со пари помеѓу подароците Само најупорните ќе успеат да ја решат оваа загатка. Не откажувајте се брзо, сам...

Спонзорирани линкови: