Квиз со 6 прашања кои ќе ви помогнат подобро да ги „читате“ луѓето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз со 6 прашања кои ќе ви помогнат подобро да ги „читате“ луѓето

Говорот на телото честопати ни открива многу повеќе, отколку зборовите кој човекот внимателно ги одбира. Па, како да научите да ги „читате“ луѓето?

kviz-so-6-prasanja-koi-ke-vi-pomognat-podobro-da-gi-citate-lugjeto-001.jpg

Како да знаете кога она што го кажуваат е издржано и вистинито, а кога ве лажат?

Низ 6 прашања  и ситуации имате шанса да се тестирате:

Кликнете на илустрацијата за да го проверите одговорот.

Колку добро ги „читате“ луѓето?
 1. 1. Кој од шефовите не го мисли она што го кажува?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Кое од трите момчиња се обидува да флертува?
  Кликни за одговорот
 3. 3. На која од девојките ѝ е непријатно?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Која од трите девојки е вознемирена?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој соговорник не се согласува со она што го зборувате?
  Кликни за одговорот
 6. 6. На која од жените ѝ е здодевно?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест Дали знаете колку ви е прецизен видот? Колку добро можете да забележувате речиси...
Првото што ќе го видите на сликата открива: Како гледате на животот? Погледнете ја илустрацијата и одберете што прво забележавте. Одговорот ќе ви отк...
Што открива за вас поставеноста на перницата додека спиете? Ја гушкате, сакате да ви биде под вратот или најчесто завршува на земја – која е...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава