8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор


8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор

Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие загатки вистински ќе го изморите.

8-zagatki-od-koi-mozokot-kje-pochne-da-bara-odmor-01.fw.jpg

Не заборавајте одвреме-навреме да му задавате потешки задачи на мозокот и да се терате да размислувате надвор од кутијата.

Овој квиз ќе ве натера да го размрдате мозокот до степен што ќе „почне да бара одмор“. Колку загатки ќе решите?

8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 загатки кои ќе ги решат само генијалци - ќе успеете ли и вие? На мозокот му е потребен тренинг, а овие навидум лесни загатки ќе ви помогнат да...
3 загатки кои ќе ги решат само вистинските махери на кои логиката им е... Решавањето загатки ја подобруваат внимателноста и логичкото размислување, па ако...
3 лесни загатки кои може да ги решат и најмалите Одговорите ви се пред очи, но колку брзо ќе ги забележите? Тестирајте се... ...