Трик прашање: Кој ќе го реши побрзо – возрасен или дете?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Трик прашање: Кој ќе го реши побрзо – возрасен или дете?

Нов предизвик за тренинг на умот – колку време ќе ви треба да го решите ова трик прашање?

trik-prashanje-koj-kje-go-reshi-pobrzo-vozrasen-ili-dete-01.jpg

Обично децата многу подобро се снаоѓаат со овие загатки кои имаат многу едноставен одговор, но тешко се доаѓа до него.

Денес ве предизвикуваме да го разбудите умот со нова загатка – размислете добро:

trik-prashanje-koj-kje-go-reshi-pobrzo-vozrasen-ili-dete-02.jpg

Одговорот ена следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Трик прашање: Колку деца има Дејан? Време е за будење на умот од зимски сон – ве предизвикуваме со трик прашање. ...
Трик прашање: Што прави 5-тата сестра? Како се забавувате вие со вашите браќа и сестри? Во ова семејство атмосферата е ...

Спонзорирани линкови: