Одберете камен и откријте што ви е потребно во животот во моментов
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Одберете камен и откријте што ви е потребно во животот во моментов

Дали сте од оние луѓе што се целосно привлечени од кристали и (полу) скапоцени камења? Се вели дека каменот „ве одбира вас“, магнетски ве привлекува со неговиот изглед и го открива она што ви недостасува, односно што ви е потребно во моментот.

Odberete-kamen-i-otkrijte-sto-vi-e-potrebno-01.jpg

Добро погледнете ја сликата и изберете го каменот кој најмногу ве привлекува.

Odberete-kamen-i-otkrijte-sto-vi-e-potrebno-02.jpg

Значењето се крие на следната страна…Би можело да ве интересира:

Кое животно го гледате прво на сликата? Овие едноставни визуелни тестови кои откриваат по нешто ново за личноста и момен...
Првото што ќе го видите на сликата открива: Како гледате на животот? Погледнете ја илустрацијата и одберете што прво забележавте. Одговорот ќе ви отк...
Тест на карактерот преку еклипса: Какви бевте во минатиот живот? Ако верувате дека секој човек живее повеќе од само еден живот, тогаш време е да ...

Најчитани неделава