Вирален, визуелен предизвик – Што гледате со отворени очи, а што со замижани?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Вирален, визуелен предизвик – Што гледате со отворени очи, а што со замижани?

Визуелните загатки и оптички илузии секогаш нè оставаат збунети, а токму таков е овој нов вирален предизвик.

viralen-vizuelen-predizvik-shto-gledate-so-otvoreni-ochi-a-shto-so-zamizhani-01.fw.jpg

Дали сте помислиле дека може да гледате во една слика, но да видите две различни работи во зависност од тоа дали гледате со отворени или замижани очи?

Погледнете ја добро фотографијата со отворени, а потоа со малку замижани очи – што видовте?

viralen-vizuelen-predizvik-shto-gledate-so-otvoreni-ochi-a-shto-so-zamizhani-02.jpg

Дали и вие со отворени очи видовте слика од маж, а со замижани од насмеана девојка?

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Визуелен квиз: Дали сте оптимист или песимист? Некои луѓе во животот гледаат на чашата како да е полна, а други пак, како да е ...
Визуелен тест: Која брава ќе ја отворите со клучот? Визуелните загатки се секогаш предизвик за умот. Навидум изгледаат лесно, но со ...
Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце? Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот? Ова прашање е совршено за вас....

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава