Големината на дланките го открива карактерот: како изгледаат вашите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Големината на дланките го открива карактерот: како изгледаат вашите?

Можеби ќе ви звучи смешно, но се покажало дека луѓето со помали дланки се посклони кон ризици и авантури, додека пак оние со поголеми дланки се најчесто перфекционисти кои не оставаат ништо на случајноста.

Goleminata-na-dlankite-go-otkriva-karakterot-01.jpg

Погледнете ги вашите дланки и откријте неколку интересни работи за вас. Но, прво, проверете дали имате големи или мали раце.

Goleminata-na-dlankite-go-otkriva-karakterot-02.jpg

Раширете ја десната рака од палецот до средниот прст. Поставете го палецот на преклопот на левата рака, како на сликата. Доколку со вака испружената рака може лесно да го дофатите зглобот со средниот прст и да го почувствувате пулсот, тогаш имате големи раце.

Но, доколку не може да го дофатите зглобот, тогаш имате мали раце.

Одговорот дознајте го на следната страна…Би можело да ве интересира:

Логички проблем: Во која од трите девојки е заљубен дечкото? Зошто жените ретко го прават првиот чекор? Очигледно, бидејќи не се сигурни дали...
Брз тест: Содржината на чантата ги открива женските тајни Чантата на една жена е нешто свето, затоа што таа може да открие многу за нејзин...
Што кажува вашата омилена боја на кармин за вас и вашиот карактер? Можеби ви звучи чудно, но секој избор што го правите, вклучувајќи го и одбирањет...