Квиз: Постојат 3 типа на ќерки - каква ќерка сте вие?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Квиз: Постојат 3 типа на ќерки - каква ќерка сте вие?

Колку сте зависни од мислењето на вашата мајка, дали живеете по нејзините очекувања и дали доволно се грижите за нејзината среќа?

postojat-3-tipa-na-kjerki-kakva-kjerka-ste-vie-001.jpg

Низ неколку едноставни прашања откријте каков тип на ќерка сте, што ви е приоритет во релацијата мајка-ќерка и колку сметате дека „ѝ должите.“

Одговарајте искрено:

Постојат 3 типа на ќерки - каква ќерка сте вие?
 1. 1.
  Семејството
  Успехот во работата
  Искажувањето на мојата креативност
 2. 2.
  Вкусен ручек во омилениот ресторан
  Веројатно ѝ се јавувам и ја прашувам што сака да правиме
  Се собираме сите дома
 3. 3.
  Како ми одат работите во животот
  Само површни теми, ништо посебно
  Како им е здравјето
 4. 4.
  Тивка, повлечена
  Спортски, машки тип
  Емоционална и бунтовна
 5. 5.
  Работа, образование
  Неприбирање дома
  Пари
 6. 6.
  За чистење, миење садови
  Ништо, ако треба да ја однесам некаде
  За готвење
 7. 7.
  Мајка ми
  Татко ми
  Најдобрата пријателка

M. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку го познавате светот во кој живеете? Во која година стапнал првиот човек на Месечината? Кое животно може да издржи на...
Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба? Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски лу...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...

Најчитани неделава