Предновогодишна мозгалка: На кој часовник не е 5 до 12?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Предновогодишна мозгалка: На кој часовник не е 5 до 12?

Една предновогодишна мозгалка за сите оние кои сакаат предизвици.

prednovogodisna-mozgalka-na-koj-casovnik-ne-e-5-do-12-01.jpg

На сликата има еден куп џебни часовници кои покажуваат 5 минути до 12 или 5 минути пред полноќ.

Само еден часовник покажува погрешно време. Ќе успеете да го најдете од прва?

Според креаторите GIftsOnline4U, моменталниот рекорд е 9 минути – па измерите колку ќе ви требаат и вас.

prednovogodisna-mozgalka-na-koj-casovnik-ne-e-5-do-1201.jpg

Доколку не успеете да го најдете погледнете на следната страна.Би можело да ве интересира:

Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба? Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски лу...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Оптичка илузија со дејство од 3 месеци Со следење на неколку едноставни правила ќе дојдете до оптичка илузија која нема...