Квиз: 3 крими загатки за „размрдување“ на умот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Квиз: 3 крими загатки за „размрдување“ на умот

Ако сте влезени во предновогодишна еуфорија, не ви се работи и прави ништо, време е малку да го „разбудите“ умот.

kviz-3-krimi-zagatki-za-razmrduvanje-na-umot-01.jpg

Во продолжение ве предизвикуваме со 3 криминални загатки, па накратко претворете се во детектив.

За оние кои обожаваат криминалистички серии и филмови и откривање на убиства и бегства од затвор - ова нема да биде тешко. 

Ќе успеете ли да ги погодите точните решенија и да ги најдете злосторниците?

3 крими загатки за „размрдување“ на умот
  1. 1. Поштарот ја нашол старата жена мртва во домот и повикал полиција. Ова се изјавите на осомничените:
    Кликни за одговорот
  2. 2. Тројца затвореници се пренесуваат во авион, но еден ќе успее да избега.
    Кликни за одговорот
  3. 3. Тројца ученици се осомничени за убиство на професорот.
    Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
3 загатки за „будење“ на умот од зимски сон Колку е изострен вашиот вид и дали може да забележите секакви детали? Може ли да...
8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...