Квиз: Ги знаете ли сите поважни настани кои ја одбележаа 2019-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Квиз: Ги знаете ли сите поважни настани кои ја одбележаа 2019-та?

Годинава се случија многу важни настани, а сега кога се ближи нејзиниот крај, време е да проверите на колку од нив се сеќавате.

pred-krajot-na-godinata-gi-znaete-li-vazhnite-nastani-od-2019-ta-01.jpg

Најверојатно, повеќето од вас ќе го решат квизот без проблем. Оние, пак, кои заборавиле нешто, сега ќе имаат можност да се присетат.

Ги знаете ли сите поважни настани кои ја одбележаа 2019-та?
 1. 1.
  Bohemian Rhapsody
  A Star is Born
  Green Book
 2. 2.
  Идрис Елба
  Двејн Џонсон
  Џон Леџенд
 3. 3.
  „I Like It“ - Карди Би, Bad Bunny и J Balvin
  „Shallow“ - Ладѕ Гага и Бредли Купер
  „This Is America“ - Childish Gambino
 4. 4.
  Џастин Бибер и Хејли Болдвин
  Софи Тарнер и Ник Џонас
  Пријанка Чопра и Ник Џонас
 5. 5.
  Демонстрантите во Хонгконг
  Грета Тунберг
  Ненси Пелоси
 6. 6.
  Game of Thrones
  Silicon Valley
  Dark
 7. 7.
  Maroon 5
  Џастин Тимберлејк
  Џенифер Лопез
 8. 8.
  Се венчаа принцот Хари и Меган Маркл
  Беше објавена првата фотографија од црна дупка
  Почина Стен Ли, креаторот на Marvel
 

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Тест за очите: Можете да го видите она што е невидливо? Колку ви е добар видот? Колку брзо и прецизно можете да забележите слабо видливи...
Трик прашање: Колку години има мојот брат? Како ви оди математиката? Дали при пресметките внимавате и на најмалите детали? ...