Квиз кој просечно дете од основно го решава без проблем - А, вие?


Квиз кој просечно дете од основно го решава без проблем - А, вие?

Ова е квиз со лесни прашања. Нема трикови, загатки и стапици.

kviz-koj-prosecno-dete-od-osnovno-go-reshava-bez-problem-a-vie-001.jpg

За жал, додека сите се фокусиравме да ги запаметиме формулите и големите имиња и наслови во литературата, заборававме клучни, секојдневни информации.

Па, ако секој просечен основец може да го реши овој квиз без мачење, што мислите, како ќе се снајдете вие?

Ви делува како „боза“ предизвик? Пробајте се:

Квиз кој просечно дете од основно го решава без проблем - А, вие?
 1. 1.
  Бактериски инфекции
  Вируси
 2. 2.
  1913
  1914
 3. 3.
  Панкреас
  Бубрези
 4. 4.
  Арапски
  Шпански
 5. 5.
  510
  520
 6. 6.
  Хамбург, Германија
  Виена, Австрија
 7. 7.
  Јавор
  Палми
 8. 8.
  Велика Британија
  Гренланд
 9. 9.
  Во носот
  Во увото

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава